Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego osoby podróżujące do USA muszą się rejestrować w ESTA?

Osoby nieco starsze zapewne pamiętają stres związany z ubieganiem się o otrzymanie wizy do USA. Do wizyty w ambasadzie trzeba się było świetnie przygotować, a i tak nikt nie dawał żadnej gwarancji, że otrzyma się takie pozwolenie, gdyż niejednokrotnie zdarzały się odmowy bez żadnego wyjaśnienia.

Aktualnie wszystko całkowicie inaczej wygląda. Kilka lat temu nasz kraj spełnił niezbędne warunki do tego, żeby zostać dopuszczonym do ruchu bezwizowego i od tego czasu osoby udające się w medycznym lub turystycznym celu mogą to zrobić w oparciu o procedurę uproszczoną.

Do tego celu niezbędne jest wypełnienie formularza esta usa. Formularz ten posiada informacje o danych osobowych, cel wyjazdu oraz, co ma duże znaczenie, numer paszportu wyposażonego w elektroniczny chip. Koszt zawnioskowania o pozwolenie nie jest wysoki, bowiem wynosi raptem 14 dolarów, a otrzymany dokument umożliwia wielokrotny wjazd na obszar USA przez równe dwa lata. Po upływie tego czasu należy jeszcze raz złożyć formularz.

Trzeba pamiętać, że zezwolenie umożliwia wyłącznie pobyt w celach medycznych albo turystycznych. Jeśli ktoś planuje pracować albo się uczyć, to musi wystąpić o wydanie wizy. Ta metoda przewidziana jest również dla osób, jakim przydarzyła się odmowa w ESTA, również one będą się musiały umówić na wizytę z konsulem. Decydując się na podróż trzeba pamiętać o jednym ważnym szczególe. Przetworzenie formularza i zgoda na wjazd może potrwać do 72 godzin, z tego też powodu należy się za tę formalność odpowiednio wcześnie zabrać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY