Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie warunki muszą spełniać firmy oferujące przewóz osób?

Jak wiadomo nasze prawo zakłada niezwykle surowe kary za nieprzestrzeganie przez przewoźników wszystkich przepisów dotyczących przewozu ludzi. Szczególnie w wielu przypadkach kontrole przeprowadzane są w aspekcie przewoźników, jacy trudnią się przewożeniem dzieci, na przykład na wycieczki szkolne czy też kolonie. Istnieje nawet zapis, jaki mówi o tym, iż przed planowanym wyjazdem, każdy rodzic ma prawo zameldować wyjazd dzieckana policję. Wtenczas wysyłany zostaje patrol, który ma za zadanie przeprowadzić szczegółową kontrolę. Rzecz jasna w takiej sytuacji sprawdza się najpierw trzeźwość kierowcy.

Kolejnym etapem tak przeprowadzanej kontroli jest sprawdzenie stanu technicznego auta. Wiadomo przecież, iż autobus, jaki jest wadliwy nie powinien wyjeżdżać na drogi. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy wiezie kilkadziesiąt uczniów. Policja ma prawo również zażądać od kierującego tak zwanej książki przewozowej. Powinien w nią być wyposażony każdy pojazd, który prowadzi przewóz osób – zobacz przewóz osób Knurów. W takiej książeczce wpisuje się miejsce rozpoczęcia podróży, punkt docelowy i miejsca przekraczania granicy, jeżeli ma to miejsce. Oprócz tego policja kontrolująca może także zażyczyć sobie przekazania informacji zapisanych na tachografie. Głównie służy to sprawdzeniu, czy kierowcy przestrzegają ustawowo określonego czasu pracy. A tu przepisy są bardzo restrykcyjne.

Naturalnie należy też pamiętać o tym, że pojazd transportujący dzieci i młodzież musi być oznakowany nadzwyczajnymi tablicami, aby inni użytkownicy ruchu mieli świadomość, iż danym autokarem przewożone są dzieci oraz ze w związku z tym trzeba zachować szczególną ostrożność. Zgodnie z przepisami, transport ludzi powinien odbywać się również w obecności przewodnika wycieczek, który może wylegitymować się nadzwyczajnymi uprawnieniami. Jeśli jest to wyjazd za granicę, pilot musi mieć również potwierdzoną znajomość języka kraju docelowego bądź innego języka, który został uzgodniony z zagranicznym klientem. W trakcie podróży należy robić określonej długości przerwy, a w trakcie jazdy autokarem wszyscy pasażerowie powinni mieć zapięte pasy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY