Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Potrzeby psów – zabawa oraz dzienne życie

Jeśli w naszym domu zamieszkuje szczeniak, już od pierwszych miesięcy jego życia powinniśmy zastanowić się nad jego prawidłowym wychowaniem. Jest to ważne szczególnie, dlatego, iż już pierwsze miesiące życia każdego psa mają znaczne znaczenie w jego rozwoju i wychowaniu. Jeśli nasza opieka wobec pieska będzie prawidłowa, szybko zauważymy w jego zachowaniu pozytywne przymiotniki.

Jeśli pragniemy wychować psa od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, aby wziąć go do domu dopiero, gdy skończy siódmy tydzień życia, albowiem do tego czasu pragnie troskliwej opieki matki. Jeśli wybieramy dla siebie pieska z hodowli musimy pamiętać o wypełnieniu jego metryki, ponieważ w ten sposób naszego pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeżeli wybieramy pieska z hodowli musimy pamiętać także o książeczce zdrowia pieska, w jakiej to w przyszłości zapisane zostaną szczepienia, czy też przeprowadzone odrobaczenia.

Kiedy tak właściwie już wybrany przez nas piesek odnajdzie się w stworzonym przez nas mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w jakim będzie mógł wypocząć oraz pobawić się. Ewidentnie musimy schować przedmioty rodzaju piłki dla psa sklep, jakie dotychczas leżały na niższych półkach, bo pies mógłby zaintrygować się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy rozpoczynamy wychowanie pieska, bacznie powinniśmy obserwować jego wszystkie zachowania? W wypadku, gdy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy również meble zareagujmy i spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Mamy prawo zakupić również dla psa właściwe zabawki, najlepiej twarde, bo pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Jest kilka zasad, do których warto się zastosować, by wychowanie stworzonego przez nas pieska przebiegało w sposób rozkoszny oraz bezkonfliktowy. W szczególe nie karcimy go za to, że zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeśli go ukarzemy ma okazję on pomyśleć, iż kara jest za to, iż załatwia się on po prostu w należącej do nas obecności. To sprawi, iż pies podczas załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Warto też chwalić psa i nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY