Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak przygotować się odpowiednio do trzymania żółwia w domu

Wiele osób zamiast najczęściej wybieranych psów i kotów podejmuje decyzję o posiadaniu jakiegoś innego zwierzęcia. Ich wybór często pada na żółwie, jakie są proste w hodowli, mało wymagające, a równocześnie mogące żyć znacznie dłużej niż właściciel. W zoologicznych sklepach znajdzie się wiele gatunków żółwi, różnią się one ostateczną wielkością, dietą oraz wymaganiami.

Tak więc przed podjęciem decyzji warto nieco poczytać na ten temat lub też zapytać się specjalisty, aby kupić taki gatunek który najbardziej będzie odpowiadał oczekiwaniom. Duże znaczenie będzie miało to, czy żółw którego się wybierze będzie typowo lądowy czy wodno-lądowy.

Generalnie zasada jest taka, że gady te należy trzymać w warunkach jak najbardziej podobnych do występujących w ich naturze. Z tego też powodu w tym drugim przypadku konieczne także będzie zapewnienie odpowiedniej ilości wody, tak aby żółw po prostu mógł w niej popływać. W tym celu najbardziej odpowiednie będzie terrarium z wyposażeniem, jakie dopasować należy do konkretnego gatunku. Chodzi tu przede wszystkim o wielkość, i to dorosłego żółwia, bo nie ma sensu kupować paru terrariów i wymieniać je co chwilę.

Istotne jest też to, aby zapewnić odpowiedni rodzaj podłoża, a przy żółwiach wodno-lądowych także miejsce na kąpiel. Przy części gatunków może być też niezbędne utrzymanie odpowiedniej temperatury, co oznacza potrzebę zakupu odpowiednich grzałek. Na szczęście nie ma z tym obecnie żadnych problemów, bo wystarczy odwiedzić jakiś terrarium sklep i w nim kupi się wszystko co potrzeba.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY