Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic realizowana jest wówczas, gdy po wywiadzie lekarskim specjalista wywnioskuje, że w wybranym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W trakcie rozmowy wzięte pod uwagę są czynniki do jakich zaliczają się: rodzaj problemu, współwystępujące schorzenia pacjenta, brane leki, przebyte wcześniej hospitalizacje i zabiegi operacyjne, kontuzje z lat poprzednich. W czasie wywiadu ma miejsce także analiza siły mięśniowej pacjenta i może być zlecane badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław oferuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające na celu przywracać sprawność w zakresie narządu ruchu.

Można na przykład spodziewać się: przywracania pełnej sprawności po urazach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, bądź zmniejszenia czucia schorzeń w przypadkach bólu i dyskomfortu. Abstrahując od faktu, z czym zmaga się dany pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma na celu przywracać rolę układu ruchu. Fizjoterapeuci przygotowują tempo i zakres treningów indywidualnie dla wszystkich pacjentów.

Nowoczesny sprzęt ortopedyczny wzmocni osłabione mięśnie, przywróci zakres ruchu, a także poprawi ogólną sprawność. W Sports Medic może też odbywać się rehabilitacja chorych po operacjach, polegająca na stosowaniu się do zaleceń ortopedów i wracaniu do standardowego trybu życia. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą również korzystać sportowcy po przebytych kontuzjach. Można na rehabilitację trafić po operacyjnym leczeniu stawów, kości i więzadeł, a także po zabiegach chirurgicznych: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy.

Dodatkowo, choroby w tej placówce leczone są również z użyciem iPRF w chorobach z jakimi będą zmagać się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych czy kontuzje mięśni. W placówce wykonywane są również badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, polegające na ocenie stanu układu kostno – biodrowego wraz ze zrobieniem USG bioderek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY